Rzemiosło fryzjerskie

Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego Po Raz Pierwszy na Pomorzu!

Miło jest nam poinformować, iż w bieżącym roku Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego, organizowany przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą MSP we współpracy z Komisją Branżową Fryzjersko- Kosmetyczną PIR MSP będzie miał swój Jubileusz – mianowicie Konkurs jest organizowany po raz 50-ty ! Ważne jest również, iż od tego roku Konkurs będzie nosił nazwisko wybitnego, gdańskiego działacza w środowisku fryzjerskim Stefana Zdrojewskiego.

Stefan Zdrojewski – wykładowca, instruktor, konferansjer, juror i organizator wielu konkursów, pokazów i festiwali fryzjerskich. Przez pół wieku był kronikarzem wydarzeń krajowych i zagranicznych dotyczących branży fryzjerskiej, ukazując kunszt i piękno tego zawodu. Swoje bogate doświadczenie zawodowe postanowił opisać w książce „Kronika gdańskiego fryzjera, w której wydaniu przeszkodziła mu śmierć. Stefan Zdrojewski zmarł 13 listopada 2012 r., w wieku 80 lat.

Jubileuszowa edycja 50-tego Wojewódzkiego Konkursu Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego odbędzie się 5 października 2014r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku, przy ul. Żaglowej 11, w ramach 17 Edycji Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA.

Podczas tegorocznego, jubileuszowego wydarzenia dodatkowo poza Konkursem Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego odbędzie się I edycja Otwartego Konkursu Międzyszkolnego OPEN HAIR CUP 2014, do którego zapraszamy 3 osobowe drużyny reprezentujące placówki oświatowe.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne: www.pomorskaizba.pl

Ponadto Międzynarodowe Targi Gdańskie organizują Otwarty Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN www.urodatargi.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z biurem organizacji konkursów:

Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw

ul. Piwna 1/2, 80-831 Gdańsk