echo adrotate_group(1); ?>

Rzemiosło fryzjerskie

49 Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego

17.02.2013 r. Pomorskie Szkoły Rzemiosł

Znamy już wyniki tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego !

Jak co roku uczniowie mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach damskiej oraz męskiej.

W kategorii damskiej uczniowie brali udział w czerech konkurencjach:

Wyciskanie fal na mokro. ( 20 osób)
Czesanie fryzury konsumenckiej (dziennej). ( 9 osób)
Uczesanie fryzury wieczorowej po konsumenckiej. ( 4 osoby)
Uczesanie fryzury wieczorowej z długich włosów. ( 24 osoby)
Natomiast w kategorii męskiej wzięli udział w konkurencjach:

Modelowanie długich włosów. ( 7 osób)
Strzyżenie i czesanie fryzury klasycznej. ( 14 osób)
Dodatkowo spośród wszystkich uczestników Konkursu wyłoniono osobę, która została wyróżniona „Nagrodą Publiczności”.

Aby zachęcić wszystkich uczestników do podejmowania zmagań JURY postanowiło wyróżnić także uczennicę, która pomimo zaawansowanej ciąży zdecydowała się wystartować w konkursie, pokazała tym samym, że nic nie stoi na przeszkodzie aby rozwijać swoją pasję, talent i dzielić się nią z innymi.

Firma Progress z Ostrzeszowa, wyłączny dystrybutor na Polskę Marki Professional BY FAMA oprócz nagród dla laureatów konkursu, ufundowała również kosmetyki do stylizacji włosów, z których uczestnicy mogli korzystać w czasie trwania konkursu przy swoich stanowiskach.

Tegorocznym wystawcą była marka Schoolline, która oferuje produkty o najwyższej jakości w cenie dostosowanej do finansów uczniów. Na stoisku można było zakupić m.in. suszarki, prostownice, główki treningowe, zestawy grzebieni, szczotki, brzytwy i wiele innych. Firma w tym dniu przygotowała specjalne promocje dla uczniów biorących udział w konkursie, a także gości, którzy przybyli na to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.schoolline24.pl/.

WYNIKI 49 KONKURSU RZEMIOSŁA FRYZJERSKIEGO

KONKURENCJE DAMSKIE

WYCISKANIE FAL NA MOKRO
I miejsce – Diana Lewandowska, Nowy Dwór Gdański

II miejsce – Daria Cisłowska, Wejherowo

III miejsce – Sylwia Zalewska, Gdańsk

IV miejsce – Angelika Talaśka, Reda

V miejsce – Daria Chudzik, Sopot

CZESANIE FRYZURY KONSUMENCKIEJ (DZIENNEJ)
I miejsce – Dawid Doering, Wejherowo

II miejsce – Paulina Ziółkowska, Gdańsk

III miejsce – Emilia Hinca, Gdańsk

IV miejsce – Daria Chudzik, Sopot

V miejsce – Kornelia Wencel, Gdańsk

UCZESANIE FRYZURY WIECZOROWEJ PO KONSUMENCKIEJ
I miejsce – Daria Chudzik, Sopot

II miejsce – Dawid Doering, Wejherowo

III miejsce – Kornelia Wencel, Gdańsk

IV miejsce – Paulina Prus, Kwidzyn

UCZESANIE FRYZURY WIECZOROWEJ Z DŁUGICH WŁOSÓW
I miejsce – Dominika Oracz, Nowy Dwór Gdański

II miejsce – Emilia Hinca, Gdańsk

III miejsce – Oktawia Kwidzińska, Puck

IV miejsce – Sandra Gbel, Nowy Dwór Gdański

V miejsce – Justyna Malek,Gdańsk

KONKURENCJE MĘSKIE

MODELOWANIE DŁUGICH WŁOSÓW
I miejsce – Aleksandra Majchrzak, Gdańsk

II miejsce – Patrycja Melcer, Wejherowo

III miejsce – Joanna Orłowska, Wejherowo

IV miejsce – Klaudia Walkusz, Wejherowo

V miejsce – Aleksandra Kobiella

STRZYŻENIE I CZESANIE FRYZURY KLASYCZNEJ
I miejsce – Małgorzata Wróbel, Kościerzyna

II miejsce – Agnieszka Rebiszka, Gdańsk

III miejsce – Malwina Rybicka, Starogard Gdański

IV miejsce – Martyna Sarnecka,Tczew

V miejsce – Barbara Bugalska, Starogard Gdański

„NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI” otrzymała Małgorzata Wróbel z Kościerzyny

W JURY Konkursu zasiadali:

Pani Dorota Stoppel - Mistrz Polski, Członek Kadry Narodowej, Sędzia Międzynarodowy, Przewodnicząca Sekcji Fryzjerskiej w Bydgoszczy, Członek Zarządu Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko – Kosmetycznej przy Związku Rzemiosła Polskiego.

Pani Krystyna Jakóbek - Mistrz Polski, Członek Kadry Narodowej, Sędzia Międzynarodowy, IV Miejsce na Świecie, Wyszkoliła Mistrzów Polski i Europy, Córka – Pani Joanna Jakóbek zajmuję II lokatę na Świcie.

Pani Ewa Białogłowska - Sędzia Ogólnopolski i Międzynarodowy, Członek Komisji Egzaminacyjnej, V-ce Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Branży Fryzjersko – Kosmetycznej Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Pan Damian Degowski – V-ce Mistrz Europy i Mistrz Polski, Puchar Antoine’a.

Pan Radosław Górczyński – Mistrz Polski oraz Sędzia.

W Komisji Kontroli zasiadali:

Pani Marzena Blokus – Przewodnicząca Komisji, reprezentująca Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związek Pracodawców w Wejherowie

Pani Bożena Szymańska, reprezentująca Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związek Pracodawców w Wejherowie

Pani Joanna Wodniczak, reprezentująca Cech Rzemiosł Różnych w Redzie

Pani Monika Piątek, reprezentująca Sopocki Cech Rzemiosł Różnych

Pani Małgorzata Hinc, reprezentująca Wojewódzki Cech Rzemiosł Fryzjersko- Kosmetycznych w Gdańsku

Pani Aniela Grzywińska, reprezentująca Cech Rzemiosł Różnych w Sztumie

Pani Dagmara Kleszcz, reprezentująca Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim

Serdecznie dziękujemy Sponsorom za wkład i zaangażowanie jakie włożyli w przygotowanie nagród dla laureatów tegorocznej edycji konkursu:
Firmie JBS Kisielewski Turos Kisielewski Sp. J. w Gdańsku – marka GOLDWELL
Firmie L’ORÉAL POLSKA
Firmie WELLA
Firmie Hair Concept Sp. z o.o dystrybutorowi marki Schoolline
Firmie Progress Ostrzeszów dystrybutorowi marki BY FAMA
Firmie Artego z Bydgoszczy
Hurtowni fryzjerskiej Tolia w Gdańsku oraz veba.pl
Firmie Emporium Stella Góralska- Helt
Cechowi Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim
Cechowi Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni
Wojewódzkiemu Cechowi Rzemiosł Fryzjersko – Kosmetycznych w Gdańsku
Wojewódzkiej Komisji Branży Fryzjersko- Kosmetycznej Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Dziękujemy także mediom za żywe zainteresowanie tym wydarzeniem:

Telewizji TVP Gdańsk

Radiu Gdańsk

Magazynowi Forum Pomorskie

Zachęcamy też do obejrzenia galerii zdjęć: