<< wróć Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów BURSZTYNOWE RZEMIOSŁO

”BURSZTYNOWE RZEMIOSŁO”®

Gdańsk,  21-24 marca 2018 r.  Amberif'2018

ORANIZATORZY:

1.Komisja Branżowa Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw – przewodniczący komisji Karol Kowalski
2.Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.

PATRONAT:
Parlament Hanzeatycki

Jan Gogolewski  – Prezes Związku Rzemiosła Polskiego
Wiesław Szajda  – Prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP,
Waldemar Sawa – Starszy Cechu Rzemiosł Artystycznych,
Zbigniew Strzelczyk – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu,
Ryszard Uliński – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników,
Cezary Kania – Prezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich,
Anna Maciejowska – Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Częstochowie,Edward Josefowski – Dyrektor  Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach,

PATRONAT MEDIALNY:

Dziennik Bałtycki, Zegarki & Biżuteria, Polska Biżuteria, Polski Jubiler, bursztynowy portal amber.com.pl

CEL KONKURSU

Prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących sięw tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych, popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie oraz zachęcenie do doskonalenia zawodowego, kreowanie autorskiego wzornictwa tworzonego zgodnie z indywidualnymi potrzebami, promocja biżuterii i wyrobów złotniczych wykonanych z wykorzystaniem „Bałtyckiego Złota”–bursztynu.

KONKURS zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

1. J u n i o r z y – udział w konkursie mogą wziąć młodzi złotnicy w wieku do 22 lat  (liczy się rok urodzenia ), uczący się lub rozpoczynający pracę w zawodzie złotnika.

TEMAT  PRACY  KONKURSOWEJ: 100 Lecie Niepodległości Polski”” ( z użyciem bursztynu)

Do konkursu zakwalifikowane zostaną pojedyncze wyroby lub komplety biżuterii w kategorii biżuterii wykonane                        z zastosowaniem metali szlachetnych, bursztynu i kamieni jubilerskich. Każdy uczestnik może zgłosić do 4 prac. Prace muszą zawierać elementy z bursztynu.

2. S e n i o r z y – udział w konkursie mogą wziąć osoby wykonujące zawód złotnika lub bursztynnika, posiadające potwierdzone kwalifikacje zawodowe (świadectwo czeladnika lub dyplom mistrzowski).

TEMATY  PRAC  KONKURSOWYCH  w dwóch KATEGORIACH:

I   „Bóg Honor Ojczyzna” -przedmiot użytkowy, wykonany metodą tradycyjną( z użyciem bursztynu).

II ”Bóg Honor Ojczyzna”  – biżuteria wykonana techniką tradycyjną  (z użyciem bursztynu).

oraz pojedyncze prace i zestawy przedmiotów użytkowych wykonane z zastosowaniem metali szlachetnych, bursztynu i kamieni jubilerskich. Każdy uczestnik może zgłosić trzy przedmioty lub dwa komplety w obu kategoriach  (4prace).

Prace muszą zawierać elementy z bursztynu.

TERMINY
Prace konkursowe nie mogą być wcześniej prezentowane i powinny być autorstwa osoby zgłaszającej. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić do czterech prac konkursowych. Prace konkursowe należy zgłaszać wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (załączyć do regulaminu). Na formularzu będzie wpisany 6 cyfrowy kod, który zostanie umieszczony na każdej ze zgłoszonych prac. Każda praca konkursowa musi mieć oddzielny formularz, do którego należy dołączyć zdjęcie pracy (najlepiej cyfrowe).

1.      Złożenie prac do 5.03.2018r. wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi w Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej MSP w Gdańsku ul. Piwna 1/2, p. 213  tel. 513-171-161 j.koszalka@pomorskaizba.com.pl
  2.      Ogłoszenie wyników konkursu w czasie trwania targów  AMBERIF' 2018, 21-24 MARCA 2018r.
  3.      Po odbiór prac konkursowych należy zgłosić się do komisarza konkursu 24 marca 2018  w godzinach od 15.00 do 18.00

NAGRODY Dla laureatów oraz uczestników konkursu organizatorzy przewidują nagrody i dyplomy ufundowane przez sponsorów, które przyzna i rozdzieli Komisja Konkursowa.

KOMISARZ KONKURSU Waldemar Sawa 603-072-324

Karta zgłoszeniowa w załączeniu.

www.pomorskaizba.pl, https://www.facebook.com/pomorskaizba/

Załączniki Lista załączników