<< wróć Polacy Mistrzami Świata i Europy - aż 10 medali na 100-lecie Niepodległości!
Kolejny raz udowodniliśmy, że Polska to nie tylko kraj niespełnionych marzeń, pierogów i dziurawych dróg. Polska Kadra Fryzjerów CMC pokazała, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć naprawdę wiele! Z odbywających się w październiku br. Mistrzostw Świata i Europy nasi reprezentanci przywieźli dziesięć medali, w tym aż sześć złotych.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata (World Champion Barber) oraz Mistrzostwa Europy (Festival Internazionale della Coiffure) odbyły się we włoskim Paestum. Ich organizatorem jest Światowa Federacja zrzeszająca fryzjerów CMC. W poprzednich latach Polacy uplasowali się w ścisłej czołówce Światowych fryzjerów. W tym roku, dzięki ciągłemu szlifowaniu umiejętności i doskonaleniu talentów, pod okiem trenera Lucjana Szajbelem, zdominowali podium!

W gronie Mistrzów członek Wojewódzkiej Komisji Branży Fryzjersko Kosmetycznej Pomorskie Izby Rzemieślniczej MSP w Gdańsku WOJCIECH KARWAT oraz Mateusz Kępka członek Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni.

World Champion Barber 2018 – Mistrzostwa Świata Barberów 2018

Wiola Kopka – złoto, kategoria „Old School”

Wojciech Karwat – złoto, kategoria „Razor Fade”; brąz w kategorii „Salon Look”

Piotr Staszewski– złoto, kategoria „Salon Look”

Festival Internazionale della Coiffure – Mistrzostwa Europy CMC/CAT

Beata Lewczuk – srebro, kategoria „Salon Look”

Piotr Staszewski – srebrno, kategoria „Old School”

Robert Kalina – 5. miejsce, kategoria „Salon Look”

Anna Zenkovska – złoto, kategoria „Salon Look”

Anna Saska Seremet – złoto, kategoria „Evening Style”

Mateusz Kępka – srebro, kategoria „Fryzura wieczorowa techniczna”; 5. miejsce w kategorii „Evening Style”

Paweł Jaglarz - złoto, kategoria „Fryzura wieczorowa”; 5. miejsce w klasyfikacji CMC

Pozostali uczestnicy to: Aneta Smaruj, Anna Sternik, Irina Pidgayna, Lucjan Szajbel - trener kadry męskiej CMC, Beata Bromboszcz - sędzia działu damskiego Mistrzostw Europy oraz Ireneusz Harbuz - manager.