<< wróć RZEMIOSŁO OCZAMI DZIECI

15 maja 2018 roku w siedzibie Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP w Gdańsku odbyło się ogłoszenie wyników Regionalnego Konkursu „Jakie znasz zawody?”

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników. Wpłynęło 90 prac, z czego gro stanowiły prace plastyczne. Starsza grupa wiekowa – uczniowie klas podstawowych przygotowali swoje dzieła w formie zdjęć.

Nagrody i dyplomy  małym artystom wręczali Pan Piotr Kowalczuk Z-ca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej, Pani Dorota Gronaszewska-Babińska Kierownik Referatu aktywizacji zawodowej i społecznej Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, oraz sponsorzy nagród: Pani Maria Michaluk Zastępca Dyrektora Gdańskiego Urzędu Pracy, Pan Tadeusz Zdunek Prezes Grupy ZDUNEK, Pan Jakub Kaszuba Prezes Base Group oraz Pan Wojciech Glanc Kancelaria Adwokacka Glanc i Partnerzy.

Wyniki konkursu:

1. Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat:

I miejsce Aleksander Rusakiewicz  praca pt: „Ludwisarz” przedszkole nr 32 w Gdańsku

Laureat otrzymał Wowwee Roboraptora X

II miejsce Olivier Joszczak
    , praca pt: „Kominiarz” przedszkole nr 32 w Gdańsku

Laureat otrzymał Razor wrotki na buty (pięty) JETTS

III miejsce Julia Wenta, praca pt: ”Piekarz” przedszkole nr 59 w Gdańsku

III miejsce Jakub Janca, praca pt: „Baca” Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach

Laureaci III miejsc otrzymali hulajnogi

Wyróżnienia

Wszyscy wyróżnieni otrzymali teczkę z kolorowankami i kredkami aby rozwijać swoje talenty i zainteresowania

Nina Wojdył praca pt: „Kowal” Przedszkole nr 35 w Gdańsku

Zuzanna Koszałka  praca pt: „Fryzjer zwierząt” Przedszkole nr 32 w Gdańsku

Felicja Zawada praca pt: „Florystka” Przedszkole nr 32 w Gdańsku

Lena Sawicka praca pt: „Fryzjer zwierząt”  Przedszkole nr 32 w Gdańsku

Patryk Gańko pt. „Mechanik-operator pojazdów” Przedszkole nr 32 w Gdańsku

Adrian Bączkowski pt: „Piekarz” Szkoła Podstawowa w Lublewie

Tomasz Jóźwik pt: „Kominiarz” Przedszkole nr 32 w Gdańsku   Karolina Słocińska pt:”Cukiernik” Przedszkole nr 66 w Gdańsku

• Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych:

I miejsce Rozalia Pioch praca pt: „Rymarz” Szkoła Podstawowa w Żukowie

II miejsce Kinga Kuziemkowska, praca pt: „Garncarz” Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy

III miejsce Błażej Klejna, praca pt: ”Stolarz” Publiczna Szkoła Podstawowa Pomieczyno

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który ufundowała Piekarnia - Cukiernia Sławomir Mielnik.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Sponsorzy:

Gdański Urząd Pracy