<< wróć Noworoczna Lampka Szampana Pomorskich Przedsiębiorców

W dniu 9 stycznia br. w gościnnych wnętrzach Wielkiej Hali Dworu Artusa, na zaproszenie 3 pomorskich organizacji przedsiębiorców – Pracodawców Pomorza, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza oraz Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, spotkali się przedstawiciele władz samorządowych Pomorza, świata nauki, kultury, polityki, biznesu i mediów.

Udział w uroczystości wzięli m.in. Wicemarszałek Senatu Pan Bogdan Borusewicz, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pan Ryszard Świlski, Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz oraz wiceprezydenci Gdyni i Sopotu - Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała i Pan Marcin Skwierawski.

Nie zabrakło w tym gremium pomorskich parlamentarzystów, rektorów uczelni wyższych, konsulów, przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji przedsiębiorców, instytucji wsparcia biznesu oraz członków organizacji, które przygotowały to noworoczne spotkanie.

Gości w imieniu gospodarzy powitał Dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP -  Pan Dariusz Gobis.

Miniony 2018 rok z perspektywy przedsiębiorców podsumował Zastępca Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP - Pan Zbigniew Stencel, ukazując zarówno problemy, z którymi borykali się na co dzień, jak i pozytywne aspekty, wpływające na prowadzenie działalności gospodarczej.

Życzenia pomyślności w Nowym Roku w imieniu współorganizatorów złożył Prezydent Pracodawców Pomorza - Pan dr Zbigniew Canowiecki oraz Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza - Pan Sławomir Halbryt.

Wśród składających życzenia znalazł się także Wicemarszałek Senatu, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent i Wiceprezydenci miast Trójmiasta.

Nie mogło zabraknąć toastu tytułową Lampką Szampana.

Po części oficjalnej był czas na poczęstunek, przygotowany przez Restaurację KOS oraz na rozmowy kuluarowe.

Rozpoczynając nowy rok nie mogliśmy zapomnieć o najbardziej bezbronnych i szczególnie potrzebujących naszej pomocy. Prezes Hospicjum Pomorze Dzieciom - Pani Ewa Liegman, ze szczerym i poruszającym wszystkie serca uśmiechem, dała nam możliwość wsparcia podopiecznych Fundacji.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w naszej uroczystości, a Dyrektorowi Muzeum Gdańska - Panu Waldemarowi Ossowskiemu za udostępnienie tak wspaniałych wnętrz.

Gorące podziękowania kierujemy również do Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich – Pana Andrzeja Bojanowskiego za wsparcie organizacyjne naszego przedsięwzięcia.

U progu nowego roku życzymy wszystkim wielu nowych pomysłów, wytrwałości i niegasnącego ducha przedsiębiorczości, pozytywnych zmian, nowych szans, ciągłego rozwoju i niewyczerpanej energii. Kreatywności, rozwagi i odwagi, aby zamierzenia, plany, realizowane projekty, tak w życiu osobistym jak i pracy zawodowej, zakończyły się pełnym sukcesem. Wszelkiej pomyślności w 2019 roku!!!