<< wróć Monitorowanie prawa gospodarczego przez organizacje rzemiosła
Szanowni Państwo,

Związek Rzemiosła Polskiego od grudnia 2017 roku realizuje projekt „Monitorowanie  prawa gospodarczego przez organizacje rzemiosła” współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Celem projektu jest monitorowanie zmian w prawie gospodarczym i wypracowywanie stanowisk wobec proponowanych zmian w przepisach, które mogą mieć bezpośredni wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej i warunki, w których działają przedsiębiorcy, w tym zakłady rzemieślnicze. Ważnym elementem tego procesu jest wysłuchanie opinii środowiska rzemieślniczego, by jak najlepiej wyrażać nasze opinie o nowych rozwiązaniach prawnych i poprawić jakość stanowionego w Polsce prawa gospodarczego.

Mając na uwadze potrzebę bezpośredniego włączenia przedsiębiorców w proces konsultowania aktów prawnych  oraz maksymalnego uproszczenia tego  procesu  w ramach projektu został przygotowany na stronie Związku Rzemiosła Polskiego www.zrp.pl specjalny panel konsultacyjny on-line.
Panel konsultacyjny on-line to nowoczesna platforma komunikacji pomiędzy ZRP, izbami oraz cechami rzemieślniczymi i przedsiębiorcami o bieżących zmianach w prawie, za pomocą którego zbierane są uwagi i opinie przedsiębiorców odnośnie zmian w prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa podatkowego oraz prawa branżowego.  Przedsiębiorcy powinni wziąć udział w dyskusji na temat proponowanych aktów prawnych, które będą zamieszczane w ramach panelu.

Panel konsultacyjny jest dostępny pod adresem  internetowym www.rzemioslooprawie.zrp.pl lub za pośrednictwem strony internetowej www.zrp.pl.  Obecnie zbierane są opinie do następujących aktów prawnych:

Projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni

Chcielibyśmy Państwa  po raz kolejny zachęcić do udziału w prowadzonych konsultacjach aktów prawnych poprzez wyrażanie swoich opinii, uwag lub komentarzy do projektów aktów prawnych .

Aby wyrazić swoją opinię należy najpierw wybrać tematykę konsultacji „Prawo gospodarcze ogólne” lub „Prawo branżowe”, następnie przejść do wybranego projektu aktu prawnego i kliknąć ikonę w prawym dolnym rogu „dołącz do dyskusji”. Po przeczytaniu opisu aktu prawnego i/lub ściągnięciu jego pełnej wersji należy kliknąć ikonę w prawym dolnym rogu „dodaj opinię” . Można także dołączyć do dyskusji poprzez kliknięcie ikony „dołącz do dyskusji” po prawie stronie tytułu omawianego aktu prawnego.

Mamy nadzieją na Państwa zaangażowanie się w proces konsultacji prawa gospodarczego. Liczymy także na rozpowszechnienie informacji na ten temat wśród zrzeszonych w Waszych organizacjach zakładów rzemieślniczych.

pozdrawiam