<< wróć konferencja Casus Stadionu Narodowego

W imieniu Pomorskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Gdańsku oraz Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, serdecznie zapraszam na Konferencję w dniu 19 października br.

Konferencja "Jak polubownie rozwiązać trudny spór gospodarczy - casus Stadionu Narodowego."
19 Października 2018, 11:00-16:00 (Piątek)

Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Organizatorzy: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego wraz z  Sądem Okręgowym w Gdańsku oraz  Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji. Konferencja bezpłatna.

Prośba także o poinformowanie członków Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw  o konferencji.

Osobnym pismem zwrócimy się o udział Pana Prezesa w Pomorskiej Kapitule Programu „Biznes wybiera mediację.”

Konferencja może być szczególnie istotna dla firm budowlanych oraz wszystkich firm prywatnych, które mają podpisane umowy z podmiotami publicznymi.

Zostanie zaprezentowane logo programu „Biznes wybiera mediację”. Będzie można także dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z podejmowania mediacji w biznesie. Deklarację Mediacyjną podpiszą m.in. Ekolan S.A., czy BTC - Baltic Container Terminal.

Aktualny program konferencji i zapisy elektroniczne w linku https://konferencja-ugoda-casus-stadionu-narodowego.evenea.pl/

Głównym punktem konferencji będzie blok poświęcony zawieraniu ugód pomiędzy podmiotami publicznymi a prywatnymi wykonawcami. Tematyka ta zostanie omówiona na przykładzie wielomilionowej ugody zawartej pomiędzy wykonawcami Stadionu Narodowego w Warszawie i podmiotami publicznymi. W pierwszym panelu konferencji, temat sporu zostanie przedstawiony z perspektywy sądu prowadzącego proces i zachęcającego do ugody, z punktu widzenia Skarbu Państwa, a także od strony wykonawcy stadionu. Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli między innymi sędzia Sądu Okręgowego prowadząca proces w sprawie Stadionu Narodowego, przedstawiciel Prokuratorii Generalnej RP, ktry zawierał ugodę w imieniu podmiotu publicznego oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji. Konferencję poprowadzi sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Teresa Karczyńska-Szumilas.

Podczas drugiej części konferencji będzie można wysłuchać referatów dotyczących: rozwiązywania sporów z punktu widzenia sędziego cywilisty oraz roli adwokatów, radców prawnych oraz notariuszy w procesie mediacji.
Załączniki Lista załączników

Deklaracja CAM